Bosch Car Service’deki kaliteli ürünler: Aküler

Bosch’tan otomobil aküleri

Modern araçlara sürüş güvenlik sistemleri gibi çeşitli türlerde yeni teknolojiler takılıyor ve bu yüzden geçmişe kıyasla çok daha fazla güç gerektiriyorlar. Klasik güç kaynakları, kısa süre içerisinde sınırlarına ulaşıyor. Üç arızadan biri, hatalı marş motoru aküsünden kaynaklanır. Bosch Car Service’lerdeki uzmanlar, en ucuz akünün her zaman en iyi alternatif olmadığının farkındadır. Hatta belirli araçlarda, yüksek sayıda şarj çevriminden sonra ve her türlü hava koşulunda bile çok daha fazla güç sunan Bosch’un S5 EFB ve S6 AGM start/stop modelleri gibi özel akülere gerek vardır.

 

Bosch akü yelpazesi

Bosch’tan akü teknolojisi – her türlü gereksinime en uygun güç

Araç aküsüServislerimizde herkes, otomobilinizi en kısa sürede yollara döndürmek için enerji harcar. İşte bu yüzden Bosch Car Service olarak biz, Bosch akülerin sunduğu yenilikçi teknolojiye ve üstün kalite standartlarına güvenmekteyiz. Bu akülerin tümü farklı araç türlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak geliştirilmiştir ve bu sayede otomobilinizde mümkün olan en yüksek kalite, güvenlik ve güvenilirliğin yanısıra her zaman bol miktarda güç olmasını sağlar.

AGM teknolojisine sahip S6 – start/stop sistemi ve frenleme enerjisi kurtarma özelliği olan otomobiller için

Bosch’un AGM teknolojisi, en zorlu koşullara yönelik pazarda bulunan en iyi üründür. Modern araçlarda sürekli sayısı artan elektrikli cihazlar, sadece daha fazla güç gerektiği değil aynı zamanda yüksek kapasitede enerji depolama özelliği olması gerektiği anlamına da gelir. A6 AGM akü ile Bosch, her iki alanda da ideal çözümü sunar: Özellikle zorlu koşullarda Bosch S6 akü, klasik bir aküye kıyasla çok daha yüksek güç seviyeleri besler. Bu akü aynı zamanda otomobildeki elektronik ekipmanlara sabit güç beslemesi sağlamak için fazladan enerjiyi de depolama kapasitesine sahiptir.

S6 aküBir bakışta avantajlar:

 

 • Daha uzun kullanım ömrü
 • Kısa seyahatlerde, dur-kalk trafikte veya hareketsiz durumdayken yüksek güç tüketimi ile bile sabit güç
 • Yoğun elektrikli ekipmanlarla bile üstün güç girişi ve çalıştırma gücü

 

EFB teknolojisine sahip S5 – start/stop sistemi olan otomobiller için

EFB teknolojisine sahip S5, klasik marş motoru aküleri ile AGM teknolojisine sahip S6 arasındaki boşluğu doldurur. Start/stop sistemi olan otomobillerin ihtiyaçlarına ideal şekilde uygundur ve yoğun elektrikli ekipmanlarla bile güvenilir bir güç kaynağı sunar. En olumsuz hava koşullarında bile araç her çalıştırıldığında daima yeterli gücü sunabilir.

S5 aküBir bakışta avantajlar:

 

 • Daha uzun kullanım ömrü
 • Aşırı sıcaklıklarda ve yoğun elektrikli ekipmanlarla bile güvenilir çalıştırma
 • Özellikle iyi şarj kabulü ve kısa seyahat özellikleri

 

PowerFrame® teknolojisine sahip S5 / S4 / S3 – bütün otomobiller için en iyi çalıştırma gücü

S5, S4 ve S3 model serileri, her marka aracın tüm gereksinimlerine uygun güvenilir otomobil aküleri sunar. Bu akülerin PowerFrame® teknolojisi, sadece hızlı, düşük dirençte şarj ve deşarj sağlamakla kalmaz aynı zamanda çok daha uzun bir kullanım ömrü, daha yüksek kapasite ve üstün soğuk çalıştırma gücü elde etmeyi de mümkün kılar.

S5, S4, S3 aküBir bakışta avantajlar:

 

 • Her konumda maksimum güvenlik
 • Sızdırmaz akü kapağı tasarımı elektrolit kaçaklarını önler
 • Montajı kolaydır ve kolay taşıma için ergonomik olarak tasarlanan taşıma tutamakları vardır
 • Bakım gerektirmez

 

C3 ve C7 akü şarj cihazları – bir düğmeye dokunarak tam güç

Düşük kış sıcaklıklarında otomobiller, donma noktası üstündeki sıcaklıklara kıyasla çok daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Aynı zamanda soğuk marş, akü üzerine çok büyük miktarda gerilim bindirir. Araca ayrıca çok fazla konfor işlevi takılmışsa ve akü çok sayıda kısa seyahatle boşalmışsa vaktinde yeniden şarj etmek önemlidir. Bu da Bosch ürünü bir C3 veya C7 şarj cihazı bağlayıp şarj işlemini başlatarak yapılır. Her iki model de bir düğmeye dokunarak güvenli ve basit şarj sağlar.

 

C3 daha küçük otomobillerin, motorlu scooter’ların veya motosiklet akülerinin otomatik, hızlı ve güvenli şarjı için tasarlanmışken C7, taşıyıcılar, karavanlar veya güçlü motosikletlerin ağır hizmet marş motoru aküleri için bile kullanılabilir.

 

Akü şarj cihazlarıBir bakışta avantajlar:

 

 • Her türlü kurşun-asit akülerin basit şarjı ve gerilim seviyelerinin muhafazası
 • Yenilikçi güvenlik kavramı sayesinde kendi kendini gözlemler
 • Son ayarın kaydı için hafıza işlevi
 • Toz ve su sıçraması koruması ile sağlam ve dayanıklı (IP 65)
 • Ergonomik tasarıma sahiptir ve özellikle kullanımı kolaydır

 

Bosch aksesuarları – otomobil akülerinin kontrolü ve değişimi için ihtiyaç duyduğunuz her şey

Alt ray adaptörüBosch Car Service, otomobil akünüzü rahat ve profesyonel bir şekilde bağlamanıza, değiştirmenize veya kontrol etmenize yardımcı olan üstün kalitede Bosch aksesuarlarından oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesine sahiptir. Uzmanlarımız, bu işlemi sizin adınıza yapmaktan memnuniyet duyacaktır.

Tavsiyemiz: Bosch Car Service akü kontrolü

Bosch Car Service’lerde uzmanlarımıza akünüzü düzenli kontrol ettirebilir ve gerekirse değiştirtebilirsiniz. Avantaj açık: Yol kenarında arıza hizmetinin gelmesini beklemek yerine Bosch Car Service’lerde birkaç dakika geçirmek çok daha iyidir.

Önemli bilgiler ve değerli tavsiye

Akü Rehberi

Akü RehberiAkünüzün şu anki durumu hakkında bir fikriniz var mı? Çoğu sürücü büyük ihtimalle bir arıza yaşayıncaya veya aracı çalışmamakta direninceye kadar bu konuda kafa yormaz. Bosch Car Service akü rehberi, bunun asla başınıza gelmemesi için bilmeniz gereken her şeyi size açıklamaktadır. Çalıştırmada sorun yaşıyorsanız aküye nasıl destek sağlayacağınız ve kullanım ömrünü nasıl uzatacağınız konusunda değerli tavsiyeleri içerir.

Akü Rehberi

Akü geri dönüşüm sistemi

Akü geri dönüşüm sistemiŞaşırtıcı bir bilgi: Dünya genelinde kullanılan kurşunun %75’i, bir milyar adet kurşun asit akünün yıllık üretiminde kullanılmaktadır. İşte bu yüzden Bosch Car Service, eski akülerin etkin şekilde toplanması ve içlerinde bulunan kurşunun ekolojik olarak yeniden kullanılması için özel olarak Bosch tarafından geliştirilen geri dönüşüm sistemine bağlıdır.

Bosch akü geri dönüşüm sistemi

Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?

Olabilecek sorularınıza cevap vermekten memnuniyet duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin: teknik.destek@tr.bosch.com

Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Üstün kalite ile araç bakım hizmeti

Bosch Car Service, her marka araca hizmet verebilen, dünyanın en büyük bağımsız otomobil servis organizasyonudur.

Bosch mühendisliğiyle geliştirilmiş test cihazları ve servis ekipmanları sayesinde aracınızın markası ne olursa olsun Bosch Car Service’lerden kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?

Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.
Çağrı Merkezi’mize şu numaradan ulaşabilirsiniz:

 

444 32 11

 • © Bosch Sanayi Ve Ticaret A.S.2019, tüm haklar saklıdır