AGM İLERİ TEKNOLOJİSİ NEDİR?

AGM ileri teknolojisi, İngilizce’de yer alan “ Absorbent Glass Mat “ kelimelerinin baş harfleri kullanılarak oluşturulmuş bir kısaltma olarak bilinmektedir. Türkçe karşılığı ise, “Gelişmiş Kurşun – Asit Teknolojisi “ olarak dilimize yerleşmiştir. Bu teknolojinin temelinde yer alan unsur güvenlik ve performans konusunda aranan kalitenin sınırlarını zorlamaktan geçer.

Özellikle kırılsa, çatlasa ve dış etkenler dolayısı ile çeşitli deformasyonlara uğrasa bile sızıntı yapmaması güvenlik konusunda bekleneni fazlasıyla karşılayan bir özelliğidir. Bir diğer yandan, gereken tüm aksesuar, ekipman ve fonksiyonların ihtiyaç duyduğu araç içi enerjiyi karşılayabilen ve yüksek performanslı akü tipleridir.

İdeal aküler ele alındığında totalde 3 kat daha dayanıklı ve kapasite açısından verimli bir performans gösterdiğinden dolayı, son dönemde sıklık ile ihtiyaç duyulan start – stop akü tipleri ve teknolojileri için daha uygundur. Bir akünün herhangi bir şekilde performans kaybı ya da sektesi olmadan şarj ve deşarj olması start – stop teknolojisi için ciddi bir önem taşır. AGM ileri teknolojisi bu konuda tüm gereksinimleri karşılamaktadır.